Hızlı Kilo Vermek İçin 5 Doğal Detoks İçeceği Tarifi

Vücudu toksinlerden arındırıp sağlıklı bir bedene kavuşmanızı sağlayan detoks içecekleri , zayıflama diyeti öncesinde kilo vermek için tüketildiğinde de etkili sonuçlar veriyor.

7 Günlük Detoks Mucizesi adlı kitabında, Sara Faye, Stephen Barrie, ND ve Peter Bennett, ND, tüm vücut temizliği ile detokslamanın vücudun sistemlerini geliştirebileceğini açıklıyor. Yazarlara göre, detoks içecek tarifleri vücudunuzun toksinlerden kurtulmasına ve sağlıklı bir dengeye getirilmesine yardımcı olabilir.

YEŞİL DETOKS İÇECEĞİ

Bu bitkisel detoks içeceği, öncelikle sindirim sisteminin etkili bir doğal vücut temizliği sağlayan yeşil sebzelerden oluşur.

Çiğ Gıda Detoks Diyet adlı kitabında: Canlı Sağlık ve Maksimum Zayıflama için Beş Adımlı Plan, sertifikalı klinik beslenme uzmanı Natalia Rose, sebzelerin uzunluğunun önemini tartışıyor. Bu detoks içeceği için ihtiyacınız olacak:

3 havuç
3 lahana yaprakları
2 kereviz sapı
2 pancar
1 şalgam
½ ıspanak demeti
½ lahana
½ maydanoz demet
İon soğan
2 diş sarımsak
Tüm malzemeleri suyla karıştırın ve bir blenderde püre haline getirin.

DETOKS KARAHİNDİBA ÇAYI

Klasik homeopatik pratisyen Sonya McLeod’a göre, BA, DCH, karahindiba A vitamini, potasyum, demir ve kalsiyum için harika bir kaynaktır. McLeod’a göre karahindiba detoks çayı, karaciğerinizdeki ve böbreklerinizdeki bedensel toksinleri yok eden bir diüretiktir. 4 yaş saf karahindiba kökünün 6 çorba kaşığı ve 4 su bardağı saf kaynar suya 12 çorba kaşığı taze karahindiba yaprağı demlenmesini önerir. Diğer tarifler bir bardak kaynar suya 2 çay kaşığı karahindiba yaprağı eklemeyi ve yaklaşık 10 dakika demlenmesini sağlar.

TAZE KIZILCIK SUYU

Mayo Clinic’e göre, kızılcık suyu içmenin sağlıklı bireylerde idrar yolu enfeksiyonlarını ve ülserleri önlemeye yardımcı olabileceğini gösteren bazı kanıtlar var. Kızılcık suyu ayrıca C vitamini, manganez ve antioksidanlar içerir. Herhangi bir yetkili kuruluş tarafından savunulmasa da, kızılcık suyu popüler bir detoks içeceği haline geldi ve iki 16 ozluk Mayo Clinic’e göre. Tam güçte meyve suyu bardakları, sağlıklı yetişkinler tarafından günlük olarak güvenle tüketilebilir. Bu detoks içimini yapmak için bir kısım kızılcık suyunu dört kısım su ile seyreltin. Daha sonra, ince bağırsak eliminasyonunu uyarmak için her bir elma kaşığı ve psyllium lifi için 1 çorba kaşığı ekleyin.

MEYVE DETOKS İÇMEK

Meyveler lif bakımından yüksek ve temel vitamin ve minerallerle dolu olduğundan, vücut için harika bir doğal detokstur. Bu tarif, siz detoks yaparken esansiyel yağ asitlerini sağlamak için keten yağı ve lesitin ile birlikte meyve içerir. Karıştırıcınızda, birleştirin:

8 oz. portakal suyu
115 gram. arıtılmış su
½ fincan muz
½ fincan çilek
½ bardak yoğurt
½-inç zencefil dilimi
1 küçük sarımsak karanfil
1 çorba kaşığı keten yağı
1 yemek kaşığı lesitin granülleri
1 çorba kaşığı istenirse taze sıkılmış limon suyu
1 çorba kaşığı protein tozu veya spirulina tozu

Reply