Kuru Üzümün Sağlığa İnılmaz 11 Faydası

İnanılmaz sağlık yararları arasında anemi tedavisi, kanserin önlenmesi, uygun sindirimin desteklenmesi, saç dökülmesi ile mücadele, cilt hastalıklarının tedavisi, eklem ağrılarının tedavisi, vücut pH düzeyinin düzenlenmesi, ateşin giderilmesi, göz sağlığının desteklenmesi, enerji düzeyinin artırılması, diş sağlığının desteklenmesi ve uykusuzluğun iyileştirilmesi yer alır. .

Kuru üzümün vücuda faydaları nelerdir? İşte 11 İnanılmaz faydası

1- Anemi

Çünkü demir, bakır ve B kompleks vitaminleri ile doludur; günlük diyetinize değerli bir ektir. Kuru üzümleri düzenli olarak tüketerek anemi veya demir eksikliğinden kurtulun.

2- Kanser

Kateşinler olarak bilinen yüksek düzeyde polifenolik antioksidanlar, tümörlerin, özellikle kolon kanserinin ortaya çıkmasına neden olan serbest radikalleri arar. Diyetinize kuru üzüm eklemek, birçok kanser türünü önlemenin harika bir yoludur.

3- Kötü Sindirim

Kuru üzüm özellikle zengin bir lif içeriği içerdiği bilinmektedir. Bu nedenle, kronik kabızlığı tedavi etmek için harika bir ilaç görevi görürler. Bağırsak hareketlerinizi düzenlemek istiyorsanız, gastrointestinal sisteminizi sağlıklı tutmak için düzenli olarak kuru üzüm kullanın.

4- Asitlik

Kuru üzümlerde bulunan magnezyum ve potasyum gibi birçok temel mineral vardır. Bunlar özellikle asitliği azaltmada faydalıdır. Ayrıca, kan toksisitesine yol açan birçok metabolik durumu da hafifletir. Bu nedenle, birçok sağlık durumuna karşı etkili bir tedavidir.

Tüketmek saç dökülmesi, cilt hastalıkları ve eklem ağrısı ile savaşmanın harika bir yoludur. Kuru üzüm, asitliği ve yan etkilerini önlemek için vücudun pH seviyesini düzenlemeye yardımcı olur.

5- Ateş

Fenolik fitokimyasallar bakımından zengin oldukları için büyük antibakteriyel ve antioksidan ajanlardır. Kuru üzüm, bakteriyel enfeksiyonların veya virüslerin neden olduğu ateşin hafifletilmesinde yardımcı olur.

6- Kötü Göz Sağlığı

Ayrıca, oküler sağlık için mükemmel olan birçok polifenolik bitki besin maddesi içerir. Gözlerimizi serbest radikallerin neden olduğu birçok zarardan korudukları için, düzenli olarak kuru üzüm tüketerek maküler dejenerasyon ve katarakt gibi çeşitli göz hastalıklarını önleyebiliriz.

Ayrıca iyi göz sağlığını korumak için görme yeteneğini geliştirmek için iyi A vitamini ve beta karoten kaynaklarıdır.

7- Düşük Enerji

Eğer kendinizi düşük hissediyorsanız, ruhlarınızı artırmak için bir avuç kuru üzüm yiyin. Karbonhidratlar, özellikle glikoz ve fruktoz gibi doğal şekerler ile paketlenirler. Bu nedenle, hızlı bir enerji artışına ihtiyaç duyduğunuzda kuru üzüm her zaman kullanışlıdır. Ayrıca vücuttaki proteinler de dahil olmak üzere tüm gerekli besin maddelerinin iyi emilmesine yardımcı olurlar.

Birçok sporcunun ve vücut geliştiricisinin enerji seviyelerini yükseltmek için bol kuru üzüm yediğini bilmek şaşırtıcı değildir.

8- Kötü Diş Sağlığı

Kuru üzümlerin bir başka büyük yararı, her türlü diş problemine karşı inanılmaz koruma sağlayan oleanolik asit adı verilen bir fitokimyasal içermesidir. Boşluk, diş çürüğü veya kırılgan dişleriniz varsa; kuru üzüm ağzınızda bakteri üremesini önleyecektir. Ayrıca kuru üzüm, diş minesini korumak için kalsiyum bakımından da zengindir.

9- Hipertansiyon

Sıklıkla yüksek tansiyon yaşarsanız, kan akışınızı düzenlemek için bir avuç kuru üzüm yiyin. Demir, potasyum ve B-kompleks vitaminleri ile birlikte birçok antioksidan içerdikleri için; Kan damarlarının sertliğini azaltmada yardımcıdır. Bu, hipertansiyonun hafifletilmesine ve azaltılmasına büyük ölçüde yardımcı olur. Sodyumun olmaması, açlık pangları sırasında harika bir atıştırmalık yapar.

10- Uykusuzluğu Tedaviler

Ayrıca uyku bozukluklarına yardımcı olmak için yararlı bir tedavi olarak önerilmektedir. Bozuk bir uyku düzenini düzeltmesi garanti edilir.

11- Kötü Kemik Sağlığı

Yukarıda belirtildiği gibi kuru üzüm ayrıca iyi miktarda kalsiyum içerir. Bu, kemikleri güçlendirmek ve eklem ağrısını hafifletmek için önemlidir. Kuru üzüm ayrıca mikrobesin, borun büyük kaynaklarıdır. Vücudumuzun verimli kalsiyum emilimi ve kemik oluşumu için küçük miktarlarda ihtiyacı vardır.

Menopoza bağlı osteoporozun önlenmesinde de faydalıdır ve iyi kemik sağlığını destekler.

Reply