Parkinson Hastalığını Tedavi Etmek için 10 Doğal Yöntem

Parkinson Hastalığını Tedavi Etmek için Doğal Çözümler arasında taze, çiğ meyve ve sebzeler almak, vücudu detoksifiye etmek, daha fazla probiyotik yemek, aşırı demirden kaçınmak, iyi bir ruh hali teşvik eden yiyecekleri seçmek ve yemek, daha fazla vitamin Bs ve magnezyum tüketmek, Omega-3 alımını arttırmak yer alır. yeşil çay almak ve protein alımını sınırlamak.

Parkinson Hastalığını Tedavi Etmek için 10 Doğal Yöntem

1- Taze, Çiğ Meyve ve Sebzelerin Alımı

Taze çiğ meyveler ve organik sebzelerin vücudunuzu temizleyen gerekli tüm besin maddelerini sağladığı bilinmektedir. Besinler arasında antioksidanlar, bitkisel besinler, enzimler, mineraller, vitaminler, flavonoidler, amino asitler, antienflamatuar özellikler ve lif bulunur. Bu besinler, yiyecekleri sindirmek için gereklidir ve bu besinlerin boşluğunu tüketmek sindirim ve bağırsakta büyük hasara neden olabilir.

2- Vücudu Detoksifiye Edin

Bizimki gibi, herbisitler, böcek ilaçları, ilaçlar, yapay gıda katkı maddeleri ve işlenmiş şeker dahil olmak üzere çevremizde kolayca bulunabilen çok çeşitli zararlı toksinleri içeren bir dönemde, zararlı toksinleri diyet yoluyla kasten koymaktan kaçınmalıyız. Bu toksinler hücrelerimize zarar verir ve boğulur. Detoksifiye etmek için, herhangi bir besinin sağlığınızda bir fark yaratması için kapsamlı bir gastrointestinal ve karaciğer temizliğine ihtiyacınız vardır.

3- Probiyotik olarak Daha Fazla Fermente Gıda Yiyin

Faydalı bakteriler, bağırsaklarımızda genellikle daha az fermente diyetlerin neden olduğu bağırsak florasının seviyesini artırmak için önemlidir. Sağlıklı diş etleri, bir dizi hastalık ve bozukluğu önlemek için son derece önemlidir. Bağırsaklarınızı faydalı bakterilerle doldurun ve genel sağlığınızdaki farkını görün. Bu tür bakterilere kombu çayı, kefir, kimchi, fermente soya (tempeh) ve lahana turşusu ile ulaşılabilir. Bu yenilebilir ürünler vücudun ağır metalleri detoksifiye etmesine ve çevresel toksinleri etkili bir şekilde parçalamasına yardımcı olur.

4- Aşırı Demirden Kaçının

Ağır metal toksisitesinin Parkinson hastalığının ana nedenlerinden biri olduğu bildirilmiştir. Baş dönmesi ve bayılma, düşük tansiyonun bazı belirtileridir ve aynı zamanda ağır metal zehirlenmesinin bir sonucudur. Demir takviyesi verilen Parkinson hastaları genellikle beyin sağlığında bozulma yaşarlar.

Bu, erkeklerin Parkinson hastalığına kadınlardan daha eğilimli olmasının nedenidir, çünkü kadınlardan farklı olarak, vücutlarından aşırı kan bırakmanın hiçbir yolu yoktur. Vücuttaki bu fazla demir, beyin hücrelerinde ve kanda oksidasyona neden olan hemokromatoz adı verilen bir durumdan sorumlu hale gelir.

5- İyi Ruh Hali Yiyecekleri Seçin


Parkinson genellikle dopamin eksikliğinin bir sonucudur ve dopamin, iyi ruh halinden başlıca sorumlu olan bir nörotransmitterdir. Beyindeki dopamin üretimine neden olan yiyecekleri yemek Parkinson semptomlarını azaltmada oldukça önemlidir. Yumurta, hindistancevizi yağı, fındık ve omega-3 ile zenginleştirilmiş gıdalar, beyin sağlığını geliştirmeye yardımcı olan süper gıdalardan bazılarıdır.

Antioksidan bakımından yüksek olan diğer gıdalar, artan yaşla birlikte vücutta oluşan serbest radikallerin sayısını azaltmak için idealdir. Dahası, içlerinde anti-enflamatuar besinler bulunan yiyecekler, sadece tüm vücutta değil beyinde de iltihaplanma insidansını azaltmaya yardımcı olur.

6- B Vitamini

Anksiyete, depresyon ve psikoz gibi bir dizi psikolojik sorun, folat (B9 vitamini) ve kobalamin (B12 vitamini) eksikliğinden kaynaklanır. Yaşa bağlı beyin dejenerasyonu ve olası hafıza kaybı da diğer önemli B vitaminlerinin eksikliğinden kaynaklanır.

7- Daha Fazla Magnezyum Tüketin

Takviyelerin optimal seviyelerde çalışmasına izin vermek için toksin alımını durdurmak zorunludur. Toksik, işlenmiş diyetleri tüketmeyi bıraktığınızda, besinler daha sonra hücre büyümesini ve gelişimini olumlu yönde etkilemeye başlayacaktır. Magnezyum, Parkinson hastalığının semptomlarını tersine çeviren ideal bir tamamlayıcıdır. Toksinlerin, ağır metallerin ve kalsiyumun birikmesi, düşük magnezyum alımından kaynaklanır. Yeterli miktarda magnezyum, ağır metallerin ince bağırsakta emilmesine izin vermez ve bu mineralin varlığı nedeniyle cıva ve alüminyum toksisitesinin ölümcül etkilerini önler.

8- Omega-3 alımını arttırın

Omega-3’ler, dopamin seviyelerini arttırmak ve beyindeki iltihap seviyesini azaltmak için oldukça önemlidir. Vahşi deniz ürünleri en iyi omega¬-3 kaynağıdır ve haftada en az üç kez tüketilmelidir, böylece Parkinson hastalığının semptomlarında belirgin bir azalma mümkündür. Fındık ve tohumlar diğer zengin omega-3 kaynaklarıdır ve ayrıca PD semptomlarını büyük ölçüde azaltırlar.

9- Yeşil Çay

Yeşil çay, vücuttaki serbest radikallerle mücadelede son derece gerekli olan tüm gerekli flavonoidlere ve polifenol antioksidanlara sahiptir. Yeşil çayda theanine adı verilen başka bir mineralin varlığı da dopamin seviyesini arttırır. Parkinson semptomlarında bir azalma görmek için günde 3 bardak yeşil çay tüketilmelidir.

10- Protein alımını sınırlayın

Artan protein alım seviyesinin vücuttaki kas sertliğini ve sertliğini arttırdığı gösterilmiştir. Proteini sadece akşam yemeğinde almaya çalışın, böylece bu makronun gerekli seviyesi vücutta fazlalığa yol açmadan tüketilebilir.

Reply